دانلود آبجکت درخت

در این صفحه برای هنرجویان و همراهان گروهآکادمی قوری مجموعه ای از آبجکت درخت سه بعدی را به صورت  رایگان قرار دادیم که دانلود کنید و جلوه ویژه ای به پروژه خودتون بدید.

آبجکت های درخت در انواع مختلفی وجود دارند و شما با توجه به فضای پروژه خود درخت مورد نظر را انتخاب و دانلود می کنید.

این آبجکت ها برای نرم افزار اسکچاپ طراحی شده و با موتور رندر ویری برای رندر پروژه هاتون مورد استفاده قرار میگیرند و شما با استفاده از درخت در پروژه خود میتوانید تاثیر بسزایی در زیبایی کار خودتون بزارید .همانطور که میدونید وجود فضای سبز در رندر شما خیلی میتواند تاثیر گذار باشد و هرچه جزیئات کار بهتری داشته باشید در نتیجه پروژه قوی تری خواهید داشت.

دِرَخت یا دار گیاهان بزرگ چوبی دیرپا را گویند. در گیاه‌شناسی درخت یکی از بادوام‌ترین گیاهان است که با رشد کردن ساقه یا تنه از برگها نگهداری می‌کند. در برخی از تعریف‌ها از کاربردهای درخت از جمله این است که تنها گیاه چوبی است. تنها گیاهی است که از آن چوب به دست می‌آورند. نمی‌شود بلندای درختان را دقیق مشخص کرد، ولی روی هم رفته درختان بزرگسال دست‌کم به ۶ متر می‌رسند. در ساختار درخت معمولاً شاخه‌هایی هست که به تنه‌ای بزرگ پیوسته‌است. در مقایسه با دیگر گونه‌های گیاهی و جانوری، درختان زندگی دیرپایی دارند. گونه‌هایی از درختان بیش از ۱۰۰ متر قد می‌کشند و برخی چند هزار سال عمر می‌کنند. درختان از عناصر مهم چشم‌انداز طبیعی و باغ‌سازی و محوطه‌سازی هستند.

سنّ درختان

درخت هرچه ستبرتر (بزرگتر) و بلندتر باشد، سنّ بیشتری دارد. با افزایش سن درختان، لایه‌های دیگری در زیر پوستش درست می‌شود. رنگ لایه‌ای که در زمستان به وجود می‌آید با لایه‌ای که در تابستان به وجود می‌آید متفاوت است. این اختلاف رنگ لایه‌ها به ما کمک می‌کند تا سن درخت کپل را تعیین کنیم، هنگامی که درختی را می‌بریم در سطح بریدگی حلقه‌هایی می‌بینیم که درون همدیگر قرار دارند. اگر درختی ۲۰ حلقه در مقطع خود داشته باشد، می‌شود بگوییم که تقریباً بیست‌ساله است و درختی که ۶۰ حلقه دارد تقریباً شصت‌ساله است. این روش ساده‌ترین روش تعیین سال درختان است، اما در این روش برای شمارش حلقه‌ها باید درخت را قطع کنیم.

روش‌هایی پیشرفته‌تر نیز برای تعیین عمر درخت هست که عبارت است از:

  • روش کربن ۱۴
  • روش پتاسیم– آرگن
  • روش روبیدیم استرانسیوم
  • روش اورانیم، سرب و توریم، سرب
  • روش استفاده از ایزوتوپهای ۲۳۰Th و ۲۳۱Pa
  • روش فلوئور
  • روش آمینو اسیدها

رده‌بندی درختان

ساده‌ترین رده‌بندی درختان دو دسته خزان‌کننده و همیشه‌سبز است، یا تقسیم پهن‌برگان (نهان‌دانگان) و سوزنی‌برگان (بازدانگان)

منبع متن:wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید