دانلود آبجکت پرده

 اومدیم با بهترین  مجموعه ای از آبجکت سه بعدی پرده  که آنها را به صورت رایگان قرار دادیم تا در فضای داخلی پروژه خود استفاده کنید و جلوه ویژه ای به صحنه خود بدهید.

این آبجکت ها گرداوری شده در نرم افزار اسکچاپ هستند و شما با توجه به سبک و سیاقی که فضای مورد نظر پروژتون داره و یا با توجه به نوع پنجره ای که در نظر گرفته اید میتوانید آبجکت پرده مورد نظر را انتخاب و در پروژه خود بارگذاری کنید. امیدواریم بهترین صحنه هارو خلق کنید.

پَرده جسم ، بافت یا وسیله‌ای است نرمش پذیر که به عنوان حایل و فاصله‌ ی بین دو جسم قرار می‌گیرد.


پرده گاهی می‌تواند قطعه‌ای پارچه باشد که برای جلوگیری از عبور نور یا باد یا کم‌نور کردن یک فضا استفاده شود.
گاهی از جنس خود جسم می‌باشد مثل پرده گوش و… پرده‌های دوش برای جلوگیری از گذر آب ساخته می‌شوند.

پرده‌ها بیشتر در درون ساختمان‌ها و جلوی پنجره‌ها آویزان می‌شوند.

یک گونه پرده مدرن وجود دارد که به آن پرده کرکره می‌گویند.

به گونه‌ای از پردهٔ سوراخ‌سوراخ که از پشتِ آن بیرون را بتوان دید «پرده زنبوری» می‌گویند.

تاریخچه

از شواهد کاوش در Olynthus الینتوس یونان،Pompeii پمپئی،شهر سوخته در ایتالیا و Herculaneum هرکولانیوم شهر باستانی در ایتالیا به نظر می رسد پرده ضخیم جهت تقسیم اتاق در عصر کلاسیک استفاده میشده است. موزاییکهای دوره اولیه مسیح (قرن دوم تا ششم میلادی) نشان می دهد پرده های معلق از میله های آهنی در کاخ ها و خانه‌ها آویزان شده است.

در نسخه های خطی قرون وسطی، پرده ها در داخل درب ها پیچ خورده یا پیچیده می شوند. تا پایان قرون وسطی، پنجره ها با استفاده از کرکره های چوبی یا پارچه ای سنگین پوشانده شدند. تخت ها در همه طرف پرده شده و با سایبان پوشانده شده اند. روزی که تخت ها به عنوان نیمکت ها و صندلی ها استفاده می شدند، پرده ها به شکل کیسه ای به صورت منظم حلقه زده و جمع می شدند.

نقاشی های هلندی قرن ۱۷ خانه‌های ساده ای را نشان می دهد که در آن پنجره ها با پرده های نیمه یا کامل پوشانده شده اند، و تخت ها با پارچه های ساده پوشیده شده اند، بعضی از آنها بدون شک دستباف و احتمالا از جنس پشم است. در ایتالیا تخت ها با پرده هایی از مخملی گران قیمت دور تا دور ساخته شده بودند.

در فرانسه، در زمان سلطنت لوئی چهاردهم، بسیاری از مراسم های جامعه مدنی در اطراف اتاق خواب دولتی پادشاه انجام می شدند، جایی که مبلمان تختخواب شامل لایه های روی هم پرده ها به همراه والان روی آن بود. در طول حاکمیت لوئی پانزدهم پرده های تخت خواب و اتاق ها در انواع مختلفی و متنوعی نصب شده است.

در اوایل قرن نوزدهم سبکهای هنری نقاشی هایی از آثار باستانی، به ویژه یونان باستان و مصر باستان را به نمایش گذاشتند. که منجر به سبکهای جدید الهام گرفته از هند و شرق بود. به همین علت پرده ها از سقف تا کف زمین با والان نصب میشدند. در این دوره ابریشم ساده و ابریشمهای رنگی برای استفاده پرده ترجیح داده میشدند.

در عصر ویکتوریایی، استفاده از پرده در طراحی منازل بشدت رونق گرفت. درب و پنجره ها بوسیله ی پرده پوشانده میشدند. پرده نیز به وسایل اتاق های شلوغ شده از فرش و دکور و اثاثیه دیگر اضافه شدند

منبع متن:wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید