دانلود آبجکت پرده

دانلود آبجکت پرده

در این بخش برای شما همراهان و هنرجویان آکادمی قوری مجموعه ای فوق العاده و بینظیر از مدل های سه بعدی پرده آماده کرده ایم که به صورت رایگان در دسترس است.همانطور که میدانید آبجکت پرده یکی از آبجکت های مورد نیاز در طراحی داخلی میباشد. پس اگر در زمینه ی طراحی داخلی فعالیت میکنید،داشتن یک مجموعه ی کامل از آبجکت  سه بعدی پرده که علاوه بر مدلسازی پر دیتیل از متریال ها و تکسچر های باکیفیت ساخته شده اند،ضروری میباشد.

این مجموعه ی بینظیر از مدل های سه بعدی شامل انواع پرده ی کلاسیک و مدرن میباشد که در نرم افزار قدرتمند تری دی مکس مدل سازی شده اند و دارای جزییات بالا میباشند که با استفاده از پلاگین V-ray و Corona  پروسه ی شبیه سازی آن کامل شده و متریال سازی و تکسچرینگ آن به صورت حرفه ای انجام شده است.

برای اینکه متریال‌های موجود در آبجکت ها به درستی در صحنه ها Load شوند دو روش وجود دارد:

1- فایل تری دی مکس پروژه اصلی در همان فایلی باشد که آبجکت نیز حضور دارد

2- اگر آدرس فولدر آنها با هم متفاوت بود باید از طریق بخش Customize > Configure Project paths اقدام به تعریف فولدر تکسچر آنها کنیم.

 

درباره پرده

پرده جسم ، بافت یا وسیله‌ای است نرمش پذیر که به عنوان حایل و فاصله‌ ی بین دو جسم قرار می‌گیرد.

پرده گاهی می‌تواند قطعه‌ای پارچه باشد که برای جلوگیری از عبور نور یا باد یا کم‌نور کردن یک فضا استفاده شود.

گاهی از جنس خود جسم می‌باشد مثل پرده گوش و… پرده‌های دوش برای جلوگیری از گذر آب ساخته می‌شوند.

پرده‌ها بیشتر در درون ساختمان ها و جلوی پنجره ها آویزان می‌شوند.

پرده انواع مختلفی دارد مثل پرده کرکره ،زبرا ،بامبو و لووردراپه.

پرده ی کرکره نوعی پوشش برای پنجره است که به‌طور معمول از تعداد زیادی تخته باریک از جنس وینیل چوب یا فلز که به حالت افقی یا عمودی در کنار هم قرار گرفته‌اند و با اتصالاتی به یکدیگر متصل هستند و دارای طنابی برای جمع کردن تخته‌ها هستند تشکیل شده‌است. انواع مختلفی از پرده کرکره وجود دارد که یک نوع افقی آن که در ایران و سایر نقاط جهان بسیار مورد استفاده است «پرده کرکره فارسی» نام دارد که البته در ایران به همه انواع این پوشش پنجره، «پرده کرکره» گفته می‌شود.

پرده بامبو یا حصیر بامبو نوعی پوشش برای پنجره است که از چوب بامبو بافته شده است. این نوع پرده قابلیت سایه روشن شدن را ندارد ولی گزینه مناسبی برای فیلتر کردن شدت نور محیط است.

یکی از جدیدترین مدل های  پرده ، پرده زبرا است. جنس پرده زبرا از تور و پارچه که به صورت راه راه یک در میان ( زبرا به معنی راه راه ) یکی در میان پارچه و تور با ظرافت بافته شده است و با بالا و پائین کردن پرده درنتیجه جابجایی نوارهای پرده میتوان مقدار نور عبوری از پرده را را به صورت دلخواه از ۱۰ تا ۵۰ درصد تنظیم نمود و در صورت نیاز میتوان پرده را کامل در قاب بالای پرده جمع نمود و از نور کامل استفاده کرد.

می توان گفت تنوع طرح ها و رنگ ها در این مدل پرده به وسعت تمام طرح های دنیا است چرا که به دلیل پارچه ای بودن امکان چاپ هر نوع طرحی بر روی این پرده ها وجود دارد.

می توان گفت این نوع پرده ترکیبی از پرده شید رول ، پرده کرکره و پرده توری است.

منبع متن : wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید