دانلود اینسکیپ به علاوه آموزش نصب

تو این صفحه از سایت آکادمی همیشه براتون آخرین نسخه از اینسکیپ رو برای دانلود قرار میدیم. اینسکیپ یک پلاگین رندرینگ هست که برای نرم افزارهای اسکچاپ ، راینو ، رویت و سالید ورکز منتشر میشه. اینسکیپ از همان ابتدا برای رشته معماری در نظر گرفته شده است. اینسکیپ مانند نرم افزارهای تویین موشن و لومیون یک موتور رندر ریل تایم (Real Time) و گرافیک (GPU) محور هست. رابط کاریری بسیار ساده یکی از بارزترین ویژگی های این پلاگین رندر هست. تمامی پروسه رندر شما مثل متریال سازی، نورپردازی ، تنظیمات دوربین و … در این پلاگین به ساده ترین شکل ممکن اتفاق میفتد. اینسکیپ در مقایسه با رقیب های خود از دو ویژگی منحصر به فرد که سادگی و سرعت است سود میبرد. حداقل سیستم مورد نیاز اینسکیپ یک کارت گرافیک 2 گیگابایت هست. هرچقدر مدل جدیدتری از کارت های 2 گیکابایتی باشد بهتر هست. اینسکیپ روی ویندوز 7 به بالا اجرا میشود و از Mac هم پشتیبانی میکندیک کارت گرافیک از دو بخش اصلی مقدار رم و هسته تکیل شده است.

مقدار رم گارت گرافیک همان مقدار گیاگابایتی هست که مدام به آن اشاره میشود که میتواند 2 ، 4 ، 6 و … باشد . همواره مقدار رم کارت گرافیک تعیین کننده این خواهد بود که شما از پروژه های وسیع تر ، پر دیتیل تر و سنگین تر بتوانید استفاده کنید یا خیر. به طور مثال اگر من یک لپتاپ با کارت گرافیک 2 گیگابایت داشته باشم نباید توقع داشته باشم که با این مقدار رم از کارت گرافیک بتونم پروژه هایی پر از آبجکت یا تکسچرهای با کیفیت بالا بتونم کار کنم، من با این سخت افزار میتونم پروژه هایی با مقیاس روتین تر و جزئیات کمتر داشته باشم، اما قطعا بدین معنی نخواهد بود که روی رئال بودن رندر من تاثیر گذار باشد. هیچگاه در هیچ نرم افزاری ضعیف بودن سیستم شما بر روی رئال یا واقعی تر شدن رندر شما تاثیر گذار نخواهد بود. با کم ترین دیتیل و با کم کیفیت ترین تکسچرها هم میتوان رندرهای رئال خلق کرد. تفاوت فقط در کمیت است و نه کیفیت. یعنی تعداد آبجکت ها و تراکم رزولوشن تکسچرها. 

اما بخش مهم دیگری در کارت گرافیک وجود دارد که هسته کارت گرافیک نامیده میشود. تعداد هسته بیشتر مساوی خواهد بود با سرعت رندر بیشتر. به طور مثال یک پروژه را یکبار با کارت گرافیک 100 هسته ای رندر میگیریم و 10 ثانیه طول میکشد و یکبار با 200 هسته ای رندر 3 ثانیه طول میکشد. پس تعداد هسته روی سرعت رندر های تک شات یا عکس و همینطور انیمیشن و واقعیت مجازی تاثیر مستقیم دارد.

آموزش نصب

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید