دانلود متریال کف

دانلود متریال کف

در این صفحه برای هنرجویان آکادمی قوری مجموعه ای از تکسچر های PBR که به صورت رایگان هستند رو قرار دادیم تا در کارهاتون استفاده کنید و رندر خود را به واقعیت نزدیک تر کنید.

همونطور که میدونید تکسچر های PBR کیفیت رندر شمارو واقعی تر و رئال تر میکنند و در تمام نرم افزار های شبیه سازی معماری مثل تری دی مکس ( 3dmax )

اسکچاپ ( sketchup ) یا راینو ( Rhino ) موجود می باشند و میتوانند جلوه تازه ای به کارتان بدهند.

 درواقع متریال سازی به عنوان اصلی ترین بخش در  شبیه سازی پروژه‌های معماری برای تعیین کیفیت آبجکت ها به شمار می‌آیند که ما با استفاده از طیف وسیعی از متریال ها  می‌توانیم درزمینه های مختلف همچون طراحی داخلی و طراحی فضای خارجی،طراحی نما و.. استفاده کنیم.

مناسب برای تمامی موتور رندرها مثل پلاگین ویری ، کرونا رندر ، لومیون ، اینسکیپ ، تویین موشن و آنریل انجین

نکته درباره استفاده از تکسچرهای PBR:

  • توجه به Color Space تکسچرهای تعریفی در خواص متریال‌ها که در همه‌ی حالت ها به صورت linear اتفاق میافتند به جز Diffuse یا Albedo و یا Color

کف سازی محوطه قلب هر ساختمان و سازه‌‌ای است. کف‌پوش یک پوشش دائمی است و تغییر آن به راحتی صورت نخواهد گرفت و متعاقباً هزینه‌های زیادی را نیز در پی خواهد داشت. از این رو باید در انتخاب مصالح کف سازی محوطه از درک و دانش کافی برخوردار بود.

اصولاً انتخاب مصالح کف سازی به سلیقه شخصی و تشخیص فرد بستگی دارد. صرف‌نظر از این موضوع باید که در انتخاب خود موارد و معیار‌های زیر را مدنظر قرار داد:

  • علایق شخصی و سبک زندگی

  • مزایا و معایب مصالح کف سازی با توجه به کارکرد و استفاده آن‌ها

  • کیفیت

  • سادگی یا دشواری نصب آن

  • میزان پرداخت کاری مورد نیاز

  • نگهداری و تمیزکاری

  • بودجه

  • ترافیک و بار وارد شده بر کف

  • انواع مختلف مصالح کف سازی

از جمله مصالح ساختمانی رایج که به هدف کف سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، آجر‌ها هستند. اگرچه آجرها کاربرد وسیعی در انواع مختلفی از سازه‌ها و فضاها دارند اما با این حال به دلیل ویژگی‌هایی که دارند مناسب ساختمان‌های مسکونی نیستند. از آجرها به طور معمول برای کف سازی محوطه و فضاهایی که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند استفاده‌ می‌شود. برای استفاده از آجر در کف سازی باید دقت داشت که آجر‌ها اندازه و رنگ یکسانی داشته باشند.

سنگ‌فرش‌ها در واقع انواع مختلفی از سنگ‌های رسوبی، آذرین و دگرگونی را در بر می‌گیرند. هر یک از این قطعات سنگ فرش در راستای لایه‌بندی جدا می‌شوند. این نوع از مصالح در اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی فرآوری‌ می‌شوند و به طور عمده در پیاده‌روها و خیابان‌ها مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند.

مرمر‌ها در واقع از دگرگون شدن سنگ‌های کربناته تحت فشار و حرارت بسیار بالا تشکیل‌ می‌شوند. این نوع از مصالح کف سازی به طور عمده در ساختمان‌های تجاری، فضاهای مهم در داخل خانه‌ها از جمله اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند. مرمرها از جمله مصالح لوکس به کار رفته در محوطه سازی هستند که در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع و زیبایی در دسترس هستند

گرانیت یک سنگ آذرین است و به عنوان یک سنگ طبیعی برای کف‌پوشی در فضاهای داخلی و بیرونی بسیار ایده آل است. گرانیت‌ها در شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی در دسترس هستند. رنگ و طرح از عوامل مهم تعیین کننده قیمت گرانیت‌ها است. گرانیت‌هایی تیره رنگ با جذب نور خورشید بسیار گرم می شوند و گاهی حتی نمی‌توان روی آن‌ها راه رفت.

سرامیک‌ها بدون شک معروف‌ترین و جذاب‌ترین مصالح به کار رفته برای کف سازی هستند. سرامیک با ترکیب کردن رس و آب ساخته‌ می‌شوند و از این رو غیر آلی هستند و از ویژگی‌هایی همچون مقاومت فشاری بالا، سختی بالا و درخشندگی خوب برخوردار هستند. این نوع از مصالح را‌ می‌توان آن در فضای بیرونی و همچنین فضای درونی ساختمان به کار گرفت.

تا اینجا به یکسری از انوام کف پوش ها برای محوطه سازی اشاره کردیم .تا بتونید برای صحنه کارتون بهترین گزینه رو انتخاب کنید.

منبع متن: https://wikisakhtemoon.com/

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید