دانلود آبجکت آبنما

دانلود آبجکت آبنما

در این قسمت برای هنرجویان آکادمی معماری قوری مجموعه ارزشمندی از آبجکت‌های سه بعدی آماده آبنما خریداری کردیم و برای شما به صورت رایگان قرار دادیم تا دانلود فرمایید.

این مدلهای سه بعدی برای نرم‌افزار 3dmax ساخته شده است و با موتور رندرهای vray و corona بخش شبیه سازی آن کامل شده است. تمامی مدلها به صورت کاملا حرفه‌ای متریال سازی و تکسچرینگ شده است.

برای اینکه متریال‌های موجود در آبجکت ها به درستی در صحنه ها Load شوند دو روش وجود دارد:

1- فایل تری دی مکس پروژه اصلی در همان فایلی باشد که آبجکت نیز حضور دارد

2- اگر آدرس فولدر آنها با هم متفاوت بود باید از طریق بخش Customize > Configure Project paths اقدام به تعریف فولدر تکسچر آنها کنیم

درباره آبنما

آبنما یک از مهم ترین بخش های معماری ایرانی و به خصوص در باغ ایرانی بوده است.

آبنما در فضای شهری نماد طبیعت بکر رودخانه ها و چشمه ها هستند. 

آبنما از منظر شهری بسیار شاخص میباشد و قاعدتا در فضاهایی استفاده خواهند داشت تا حرف دیگری در بافت معمولی شهر داشته باشند. صدای آب میتواند در اطراف آن فضا تغییراتی چشمگیر داشته باشد و در طول زمان تعیین کننده باشد.

معمولا از آبنما فضاهای گره شهری استفاده میشود و درخور فضایی خاص در بافتی روتین است.  میدان ها ، حسینیه ها ، مساجد و هر گره شهری میتواند عنصر آبنما را در خود بگنجد .

نقش عنصر آبنما یا آب یا حوض در باغ ایرانی و خانه های مناطق گرم و خشک بسیار پر اهمیت است . در خانه ها که بهشت می آفریند و با صدایش روح خانه را به جریان می اندازد. در باغ های ایرانی نیز شیب جویبار ها و نحوه پلکانی ساختن باغ ها مسیر ، صدا و جریان آب را تبدیل به یک عنصر اصلی در این مکان میکند.