دانلود آبجکت آبنما

در این قسمت برای هنرجویان آکادمی معماری قوری مجموعه ارزشمندی از آبجکت‌های سه بعدی آماده آبنما خریداری کردیم و برای شما به صورت رایگان قرار دادیم تا دانلود فرمایید.

این مدلهای سه بعدی برای نرم‌افزار 3dmax ساخته شده است و با موتور رندرهای vray و corona بخش شبیه سازی آن کامل شده است. تمامی مدلها به صورت کاملا حرفه‌ای متریال سازی و تکسچرینگ شده است.

برای اینکه متریال‌های موجود در آبجکت ها به درستی در صحنه ها Load شوند دو روش وجود دارد:

1- فایل تری دی مکس پروژه اصلی در همان فایلی باشد که آبجکت نیز حضور دارد

2- اگر آدرس فولدر آنها با هم متفاوت بود باید از طریق بخش Customize > Configure Project paths اقدام به تعریف فولدر تکسچر آنها کنیم

درباره آبنما

آبنما یک از مهم ترین بخش های معماری ایرانی و به خصوص در باغ ایرانی بوده است.

آبنما در فضای شهری نماد طبیعت بکر رودخانه ها و چشمه ها هستند. 

آبنما از منظر شهری بسیار شاخص میباشد و قاعدتا در فضاهایی استفاده خواهند داشت تا حرف دیگری در بافت معمولی شهر داشته باشند. صدای آب میتواند در اطراف آن فضا تغییراتی چشمگیر داشته باشد و در طول زمان تعیین کننده باشد.

معمولا از آبنما فضاهای گره شهری استفاده میشود و درخور فضایی خاص در بافتی روتین است.  میدان ها ، حسینیه ها ، مساجد و هر گره شهری میتواند عنصر آبنما را در خود بگنجد .

نقش عنصر آبنما یا آب یا حوض در باغ ایرانی و خانه های مناطق گرم و خشک بسیار پر اهمیت است . در خانه ها که بهشت می آفریند و با صدایش روح خانه را به جریان می اندازد. در باغ های ایرانی نیز شیب جویبار ها و نحوه پلکانی ساختن باغ ها مسیر ، صدا و جریان آب را تبدیل به یک عنصر اصلی در این مکان میکند.

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید