دانلود آبجکت چمن

دانلود آبجکت چمن

 در این بخش برای شما همراهان و هنرجویان عزیز آکادمی معماری قوری مجموعه ای بینظیر و فوق العاده از آبجمت و مدل های سه بعدی چمن قرار داده ایم که به صورت رایگان قابل دانلود میباشد.مدل های سه بعدی این مجموعه در نرم افزار تری دی مکس به صورت حرفه ای مدلسازی شده اند و از دیتیل و جزئیات بالایی برخوردار میباشند و در عین حال نیز کاملا بهینه شده اند تا بتوانید از آن ها در ضعیف ترین سیستم ها استفاده نمایید.آبجکت های این مجموعه توسط پلاگین های قدرتمند Vray و Corona متریال سازی شده اند و پروسه ی تکسچرینگ آن ها نیز توسط همین پلاگین ها تکمیل شده و در نتیجه متریل آن ها نیز از بالاترین کیفیت برخوردار میباشد.برای استفاده از این مجموعه ابتدا فایل مورد نظر را پس از دانلود از حالت فشرده خارج نمایید و سپس به کمک روش های زیر از آن ها استفاده نمایید.

برای اینکه متریال‌های موجود در آبجکت ها به درستی در صحنه ها Load شوند دو روش وجود دارد:

1- فایل تری دی مکس پروژه اصلی در همان فایلی باشد که آبجکت نیز حضور دارد.

2- اگر آدرس فولدر آنها با هم متفاوت بود باید از طریق بخش Customize > Configure Project paths اقدام به تعریف فولدر تکسچر آنها کنیم.

 

درباره چمن :

چمن (به انگلیسی: Turf) به مجموعهٔ سبزه و بخشی از خاک زیر آن گفته می‌شود که با ریشه یا دیگر بخش‌های گیاه منسجم شده باشد. از چمن برای چمن‌کاری باغچه‌ها در معماری منظر، پارک‌های شهری و ورزشگاه‌ها در سراسر جهان استفاده می‌شود و همچنین در جلوگیری از فرسایش خاک کاربرد دارد.

در معماری منظر، چمن‌کاری (به انگلیسی: lawn) به ناحیه‌ای اطلاق می‌گردد که در آن علف‌هایی به منظور اهداف زیبایی شناسانه و تفریحی به کار رود. استفاده از چمن بیشتر به قصد ایجاد یک نوع فضای سبز طبیعی می‌باشد.

استفاده از علف و آرایش و رسیدگی بدان به منظور رسیدن به یک چمن مطبوع تاریخ طولانی ندارد و به پیش از قرن شانزدهم میلادی نمی‌رسد. چمن نقش مهمی در ایجاد هماهنگی بین طبیعت بکر و سازه‌های ساختمانی دارد.

تاریخچه

کاشت چمن در مقابل ساختمان‌های شخصی یا عمومی اولین‌بار در اواخر قرون وسطی در قلعه‌های اشراف فرانسوی و انگلیسی رایج شد. در روزگاری که دستگاه چمن‌زن و آب‌پاش خودکار هنوز اختراع نشده بود، کاشت و نگهداری چمن مستلزم کار زیادی بود و فقط اشراف و ثروتمندان از عهده آن برمی‌آمدند. به همین علت، کاشت چمن در آن دوران به نوعی نمادی از نجیب‌زادگی و اشرافی‌گری بود؛ به‌طوری‌که چمنِ آراسته و مرتب، بیان‌گر جایگاه و قدرت بالای صاحبِ خانه و چمن نامرتب، به‌وضوح، نشان‌دهنده اوضاع نامساعد او بود. قدم زدن در چمن در اوقات معمولی ممنوع بود و تنها در جشن‌ها و مهمانی‌های مهم مورد استفاده قرار می‌گرفت. با بروز انقلاب فرانسه و اعدام اشراف، استفاده از چمن در مقابل بناهای مهم از جمله پارلمان، دادگاه‌ها، اقامتگاه‌های سیاستمداران و… ادامه یافت.

در قرن نوزدهم، بورژوازیِ نوظهور، چمن را به عنوان نمادی از قدرت سیاسی، موقعیت اجتماعی و ثروت اقتصادی پذیرفت. در آن دوران، وکیلان، کارخانه‌داران و افراد ثروتمند از عهده مخارج نگهداری چمن برمی‌آمدند. در پی وقوع انقلاب صنعتی و اختراع دستگاه چمن‌زن و آب‌پاش خودکار، استفاده از چمن در طبقات متوسط شایع شد؛ چنان‌که ناگهان میلیون‌ها خانواده در دنیای صنعتی استطاعت کاشت و نگهداری چمن را پیدا کردند.

امروزه چمن بعد از ذرت و گندم، شایع‌ترین گیاه زراعی در آمریکاست و صنعت پرورش چمن سالانه میلیاردها دلار گردش مالی دارد

نگهداشت

برخی ماشین‌های چمن‌زنی علاوه بر چمن نخاله‌جات را هم نظافت می‌کنند.

نگهداشت چمن‌کاری به دو صورت زبر (rough) و نرم (smooth) صورت می‌گیرد. در چمن‌کاری زبر، که با محیط زیست سازگارتر است، هر چند ماه یکبار از ماشین‌های مناسب یا حیوانات برای کوتاه‌کردن چمن استفاده می‌شود. مثلاً شرکت گوگل برای نگهداشت چمن‌کاری مقرش در مانتین ویو کالیفرنیا از ۲۰۰ بز استفاده می‌کند.نگهداشت نرم چمن‌کاری، که به دلایل زیبایی‌شناختی، عملکردی، یا فشار نظیر همسایگان صورت می‌گیرد، به مراقبت منظم و برنامه‌ریزی شده نیاز دارد. در بیشتر اقلیم‌ها، نگهداشت نرم به صورت چمن‌زنی با استفاده از ماشین چمن‌زن به صورت یکبار در هفته صورت می‌گیرد. در مناطق گرم و پرباران این نوع نگهداشت ممکن است به دو بار چمن‌زنی در هفته نیاز داشته باشد.

منبع متن : wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید