دانلود آبجکت چراغ های بیرونی

دانلود آبجکت چراغ های بیرونی

 در این بخش برای شما همراهان و هنرجویان آکادمی معماری قوری دانلود رایگان آبجکت چراغ های بیرونی را قرار دادیم که به راحتی قابل دسترس هستند.این مجموعه شامل انواع چراغ های بیرونی میباشد که میتوانید از آن ها برای طراحی معابر و لندسکیپ پروژه هاتون استفاده کنید.این مدل های سه بعدی همگی با نرم افزار تری دی مکس سازگار بوده و از دیتیل و جزئیات بالایی برخوردارند.همچنین این مدل های سه بعدی با موتور رندر های vray و Corona متریال سازی شده اند که از این جهت از کیفیت بالایی برخوردارند.برای استفاده از این مدل های سه بعدی ابتدا فایل مورد نظر را اکسترکت کنید و سپس با استفاده از روش های زیر از آن ها استفاده نمایید.

برای اینکه متریال‌های موجود در آبجکت ها به درستی در صحنه ها Load شوند دو روش وجود دارد:

1- فایل تری دی مکس پروژه اصلی در همان فایلی باشد که آبجکت نیز حضور دارد.

2- اگر آدرس فولدر آنها با هم متفاوت بود باید از طریق بخش Customize > Configure Project paths اقدام به تعریف فولدر تکسچر آنها کنیم.

 

درباره چراغ بیرونی :

چراغ بیرونی یا روشنایی معابر که به اختصار چراغ، تیر یا روشنایی هم گفته می‌شود، به منابع روشنایی عمومی در سطح معابر و مکانهای عمومی گفته می‌شود. منابع روشنایی معابر عمدتاً در بالای تیرهای برق قرار دارند و امروزه عمدتاً از نوع الکتریکی هستند. پایه روشنایی پارکی یکی از تجهیزات سیستم تأمین روشنایی پارک‌ها و فضاهای سبز شهری و تفرجگاه‌ها می‌باشد . فرایند روشن سازی این فضاها نه تنها باید از نظر خصوصیات فنی استاندارد باشد بلکه چراغ پارکی باید از جنبه‌های ایمنی، هنری، بهداشتی، روانشناسی، ارگونومی و نیازهای استفاده کنندگان را برآورده نماید.

از سال ۲۰۱۷ و در سطح کره زمین، ۷۰٪ از کل برق از طریق سوخت‌های فسیلی تأمین می‌شود که منبع اصلی آلودگی هوا و ایجاد گازهای گلخانه‌ای است و اهمیت این موضوع به آن دلیل است که، در جهان تقریباً حدود ۳۰۰ میلیون از چراغ‌های خیابانی از این نوع برق تولیدی استفاده می‌کنند.

تاریخچه

روشنایی معابر در شهرها از دیرباز مورد توجه بوده‌است و در هر زمان با امکانات متفاوتی نسبت به آن اقدام می‌شده‌است. مشعل، چراغ روغنی و چراغ گاز از نمونه‌های قدیمی تر روشنایی معابر هستند.

مزایا

  • ایمنی عابران و وسایل نقلیه

  • کاهش جرم

  • بر پایه مطالعات سال ۲۰۱۹، روشنایی معابر در کاهش بزهکاری شبانگاهی تا ۳۶٪ مؤثر است.

معایب

  • آلودگی نوری

  • مصرف انرژی (بسته به نوع لامپ)

نگه داری

چراغ‌های روشنایی معابر نیاز به بازرسی و مراقبت دارند که معمولاً به دو صورت پیشگیرانه و به هنگام بروز مشکل است.

منبع متن : wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید