دانلود متریال فلز

دانلود متریال فلز

در این قسمت برای هنرجویان آکادمی معماری قوری مجموعه ای تکسچر های فلز PBR را به صورت بهینه شده و رایگان قرار دادیم تا صحنه خود را به یک رندر رئال  تر و واقعی تر نزدیک کنید.

 با کمک تکسچرهای PBR  می توان متریال های بسیار با کیفیت و طبیعی تری را در صحنه رندرینگ تجربه کرد البته قابل ذکر است برای رندر با کیفیت علاوه بر متریال سازی به نورپردازی و جزئیات صحنه باید توجه شود که در دوره های مربوط به ویری برای نرم افزار های شبیه سازی معماری به صورت کامل توضیح داده شده و همینطور مقاله هایی مربوط به این موارد برای رسیدن به یک رندر رئال در آموزش رایگان وبسایت گذاشته شده است.

مناسب برای تمامی موتور رندرها مثل پلاگین ویری ، کرونا رندر ، لومیون ، اینسکیپ ، تویین موشن و آنریل انجین

نکته درباره استفاده از تکسچرهای PBR:

  • توجه به Color Space تکسچرهای تعریفی در خواص متریال‌ها که در همه‌ی حالت ها به صورت linear اتفاق میافتند به جز Diffuse یا Albedo و یا Color

 

فلز ماده‌ای است که قابلیت جلا، رسانش برق و گرما و چکش‌خواری را داراست. در تعریف فیزیکی فلز ماده ای است که در دمای صفر مطلق (حدود -۲۷۳ درجه)، توانایی عبور جریان الکتریکی از خود را دارد. فلزات دسته‌ای خاص از مواد هستند که جلای فلزی داشته و معمولاً محکم هستند. از ۱۱۸ عنصر موجود در جدول تناوبی، ۹۵ عنصر فلز شناخته می‌شوند که تفاوت نظرات زیادی دربارهٔ تعداد آنها مطرح می‌باشند. به‌طور تقریبی ۲۵٪ پوسته کره زمین را فلزات تشکیل می‌دهند که فلز آهن درصد بیشتری در پوسته دارد. هر فلز دارای علامت یا نماد شیمیایی خاصی است که در واکنش‌های شیمیایی فلز مورد نظر را با آن علامت شیمیایی نشان می‌دهند. فلزات مختلف با هم متفاوت هستند و هر کدام خواص شیمیایی و فیزیکی جداگانه ای دارند. برای مثال فلز پتاسیم (عدد اتمی ۱۹) با آب واکنش نشان داده وهیدورکسید پتاسیم وگاز هیدروژن تولید می‌کند اما درحالی که فلزی مانند طلا با اکسیژن هوا نیز واکنش نشان نداده وبه صورت رگه‌هایی در خاک به‌طور خالص یافت می‌شوند ومی توان تا حد بسیار زیادی (حدود نانو متر و بیشتر) ضخامت طلا را با چکش خواری فوق‌العاده آن تغییر داد. فلزات دارای هدایت حرارتی و الکتریکی خوبی هستند. ویژگی مهم فلزات حضور دریای الکترون آزاد یا نا پیوسته‌است که باعث چکش خواری (شکل‌پذیری) و رسانا بودن آن می‌شود. هدایت الکتریکی خوب فلزات باعث شده‌است که در ساختن سیم‌های برق از آنها استفاده کنند. البته میزان رسانایی الکتریکی فلزات باهمدیگر متفاوت می‌باشد. می‌توان فلزات را صیقل داده و براق کرد (بجز جیوه که در دمای اتاق به‌شکل مایع است) یا به طرح‌های گوناگون درآورد و از آن مفتول‌های سیمی ظریف تهیه کرد. فلز جسمی است که آزمایش‌های مربوط به گرما و مهم‌تر از همه جریان الکتریکی را به خوبی هدایت می‌کند. فلزات با یکدیگر فرق زیادی دارند، از جمله در رنگ و سختی و نرمی، تعدادی از آنها مانند طلا ممکن است به آسانی خم شده یامانند آهن خیلی محکم و مقاوم باشند. البته فلزات در ظرفیت شیمیایی، الکترونگاتیوی، عدد اکسایش و… نیز متفاوت می‌باشند.

تاریخچه فلزات

فلزات برای قرن‌ها توجه بشر را به خود جلب کرده‌است چرا که مردم با استفاده از فلزات قادر به ساخت ابزارهایی با قابلیت‌های بالا شدند که هم در جنگ و هم در تدارکات از آن استفاده می‌کردند. طلا و نقره با عیار بالا از عصر سنگی برای بشر شناخته شده بوده‌است. استخراج سرب و نقره از سنگ معدن‌هایشان از هزاره چهارم قبل از میلاد انجام می‌شده‌است. اسم اصلی فلزات تا قبل از سال ۲۰۰۰ آریانا نامیده می‌شد. اکنون از فلزات در ساخت ابزار آلات صنعتی، ساختمان و پل‌سازی، وسایل نقلیه، لوازم خانگی و… به‌طور عمده استفاده شده و هرسال میزان استخراج فلزات نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد.

ویژگی‌های فلزات

  1. چکش خوار هستند ودر اثر ضربه خرد یا شکسته نمی‌شوند.

  2. معمولاً چگالی آنها زیاد است.

  3. در دمای بالایی ذوب می‌شوند.

  4. جریان برق و گرما را از خود عبور می‌دهند.

  5. سطح آنها صیقلی و براق است و دارای جلای فلزی هستند.

  6. میان ذرات سازنده فلزات، پیوند فلزی وجود دارد.

  7. قابلیت مخلوط شدن با هم را دارند.

  8. معمولا با هوا واکنش داده و ترکیب می‌شوند.

منبع متن:wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید