دانلود آبجکت آینه و کنسول

اگر شما هم از آن دسته معماران و طراحانی هستید که برایتان رئال بودن رندرتان از اهمیت بالایی برخورد میباشد، قطعا داشتن مجموعه ای کامل از آبجکت ها و مدل های سه بعدی با کیفیت برایتان بسیار ضروری است. در این بخش برای هنرجویان آکادمی معماری قوری ، مجموعه ای کامل و بینظیر از آبجکت ها و مدل های سه بعدی با متریال ها و تکسچر های با کیفیت قرار داده ایم که به صورت رایگان برای همه قابل دسترسی میباشد.

این مجموعه از آبجکت ها و مدل های سه بعدی که مختص به نرم افزار محبوب تری دی مکس میباشند،بسیار پر دیتیل و با جزئیات بالا هستند که در عین حال بسیار بهینه بوده و از کمترین حجم ممکن برخوردارند ،همچنین پروسه ی رندرینگ و متریال سازی آن با موتور رندر های محبوب V-ray و Corona سازگار میباشد.

برای اینکه متریال‌های موجود در آبجکت ها به درستی در صحنه ها Load شوند دو روش وجود دارد:

1- فایل تری دی مکس پروژه اصلی در همان فایلی باشد که آبجکت نیز حضور دارد.

2- اگر آدرس فولدر آنها با هم متفاوت بود باید از طریق بخش Customize > Configure Project paths اقدام به تعریف فولدر تکسچر آنها کنیم.

درباره آینه و کنسول

آینه وسیله‌ای است که به علت صافی و بازتاب بالا، بر رویه خود، تصویر اجسام را نشان می‌دهد. آینه را آیینه و آئینه هم نوشته‌اند.شخص به این علت می‌تواند خود را در آینه ببینند که آینه نوری را که بر آن می‌تابد بازمی‌گرداند. چیزهایی از قبیل فرش و دیوارهای رنگ‌شده بیشتر نوری را که بر آن‌ها می‌تابد منعکس می‌کنند؛ ولی نوری که باز می‌تابانند، پراکنده می‌شود. اما آینه‌ها نور را بدون آنکه پراکنده کنند منعکس می‌کنند. برای جلوگیری از پراکندگی نور، سطح آینه باید بسیار صاف باشد.

شیشه به همان صورت که هست یک آینه خوب تشکیل نمی‌دهد. نور، به جای آنکه از آن منعکس شود، از آن می‌گذرد. برای آن که شیشه آیینه شود پشت آن باید با چیزی پوشیده شود تا نور از آن عبور نکند. بسیاری از آینه‌ها با جیوه پوشیده شده‌اند؛ ولی اکنون نقره بیشتر به کار می‌رود. بعضی از آینه‌ها برآمده ـ محدب ـ و بعضی فرورفته یا ـ معقر ـ هستند. این آیینه‌ها ممکن است چیزها را بزرگتر یا کوچکتر از آنکه هستند بنمایانند. ممکن است آن‌ها را درازتر و باریک‌تر یا کوتاه‌تر و ضخیم‌تر نشان دهند. این آیینه‌ها ممکن است اشیاء را وارونه هم نشان دهند. این‌ها همه بستگی دارد به برآمدگی یا فرورفتگی هرآینه و ساختار اولیه آن.

از آینه‌های معروف جهان می‌توان به آیینه‌ای که در تلسکوپ رصدخانه مانت پالومار کالیفرنیا کار گذاشته شده اشاره کرد. این آینه، آینه محدب برآمده بزرگی است که طول آن ۵ متر است.

آینه‌ها رُویه یا سطح‌های گوناگونی دارند. آینه‌های تخت معمول‌ترین نوع آینه‌ها هستند. آینه‌های کروی از دیگر گونه آینه‌ها هستند که پرتوهای نور بازتابیده از رویه آن‌ها در نقطه‌ای به نام نقطه کانونی آینه به هم می‌رسند. بسته به دوری جسم تا آینه و نوع آینه، فاصله نقطه کانونی آینه از آن متفاوت است. واحد شمارش آینه، جام می‌باشد.

همچنین میز پیش آینه یا کنسول  (به فرانسوی : console) میزی به شکل یک نیمه‌ میز با دو یا سه یا چهار پایه است که معمولاً در زیر آینه و چسبیده به دیوار قرار داده می‌شود.

میز پیش‌آینه در سده‌های ۱۵۰۰ و ۱۶۰۰ میلادی در اروپا تکامل یافت. در ۲۵ سال پایانی سده ۱۶۰۰ میلادی در انگلستان محبوب گشت. این میز در میانه سده  ۱۷۰۰ میلادی در آمریکای شمالی شناخته شد و از میان تا پایان سده ۱۸۰۰ میلادی به کالای محبوبی بدل گردید. این میز به پوشاندن دیوار کمک می‌کرد و معمول بود که همراه با یک آینه باشد. نخست آینه در میان پایه‌ها بود ولی بعدها به بالای میز انتقال یافت.

منبع متن : Wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید