دانلود متریال زمین خاکی و برفی و آسفالت

در این قسمت برای هنرجویان آکادمی قوری مجموعه ای از تکسچر های PBR با کیفیت که شامل زمین خاکی ,برفی و آسفالت و .. می شود را قراردادیم که دانلود کنید تا جلوه ویژه ای به کارتون بدهید.

استفاده از تکسچر های PBR  در کارهاتون باعث واقعی و رئال تر شدن صحنتون میشه و از آنجایی که متریال سازی درست در واقعی شدن رندر شما خیلی اهمیت دارد پس بهتر هست تکسچر های PBR  را دست کم نگیرید.

درواقع روش های زیادی برای متریال سازی یک صحنه وجود دارد اما بهترین روشی که میتواند به رندر پروژه شما جلوه ای ویژه دهد استفاده از تکسچر های PBR است در حین حال باید توجه داشته باشید که نورپردازی خوبی در کارهاتون داشته باشید و جزئیات صحنه خوبی داشته باشید .

مناسب برای تمامی موتور رندرها مثل پلاگین ویری ، کرونا رندر ، لومیون ، اینسکیپ ، تویین موشن و آنریل انجین

نکته درباره استفاده از تکسچرهای PBR:

  • توجه به Color Space تکسچرهای تعریفی در خواص متریال‌ها که در همه‌ی حالت ها به صورت linear اتفاق میافتند به جز Diffuse یا Albedo و یا Color

تقسیم‌بندی خاک‌ها از لحاظ سنگ‌های تشکیل دهنده بر حسب دانه‌های تشکیل دهنده خاک و هم‌چنین شرایط میزالوژی و پتروگرافی زمین خاک‌های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

  • خاک رسی

ذرات رس دارای قطری کوچکتر از ۰٫۰۰۲ میلی‌متر می‌باشند و در حدود ۵۰٪ خاک را تشکیل می‌دهند. خاک‌های رسی چون دارای دانه‌های بسیار ریزی هستند به خاک سرد معروفند و در مقابل رشد گیاهان مقاومت نشان داده و رشد آن‌ها را محدود می‌کنند.

  • خاک‌های سیلتی

۵۰٪ این نوع خاک‌ها را ذرات سلیت تشکیل داده‌است که دارای قطری بین ۰٫۰۵ تا ۰٫۰۰۲ میلی‌متر می‌باشند و بر حسب اینکه ناخالصی مثل ماسه، رس و غیره به همراه دارند به نام خاک‌های سیلتی ماسه‌ای یا سیلتی رسی معروفند.

  • خاک‌های ماسه‌ای

این خاک‌ها از ۷۵٪ ماسه تشکیل شده‌اند. قطر دانه‌ها از ۰٫۰۵ تا ۲ میلی‌متر است و بر حسب اندازه دانه‌های ماسه به خاک‌های ماسه‌ای درشت، متوسط و ریز تقسیم می‌گردند. مقدار کمی رس خاصیت خاک‌های ماسه‌ای را تغییر می‌دهد و این نوع خاک آب را بیشتر در خود جذب می‌کند تا خاک‌های ماسه‌ای که فاقد رس هستند.

  • خاک‌های اسکلتی

خاک‌های اسکلتی به خاک‌هایی اطلاق می‌گردد ک در حدود ۷۵٪ آن را دانه‌هایی بزرگتر از ۲ میلی‌متر از قبیل قلوه سنگ، ریگ و شن تشکیل می‌دهند. این خاک‌ها، آب را به مقدار زیاد از خود عبور می‌دهند و لذا همیشه خشک می‌باشند.

خاک از فرسایش سنگ ایجاد می‌شود. خصوصیات فیزیکی خاک در مرحله نخست تحت تأثیر کانی‌های تشکیل دهنده ذرات خاک و بنابراین تحت تأثیر سنگی قرار دارد که از آن به وجود آمده‌است.

ازدیدگاه ژئوتکنیک خاک‌ها به دودسته درشت‌دانه و ریزدانه تقسیم می‌شوند اما از دیدگاه علم خاک‌شناسی خاک‌ها به سه دسته درشت بافت شامل خاک‌های شنی و متوسط بافت شامل سیلت و ماسه و ریزبافت شامل خاک‌های رسی طبقه‌بندی می‌شوند.

خاک‌های درشت‌بافت دارای حجم منافذ بیشتری نسبت به خاک‌های ریزبافت هستند ولی ظرفیت نگهداری آب در آن‌ها به سبب بزرگی قطر خلل و فرج کمتر است. در خاک‌های رسی حجم خلل و فرج کمتر از خاک‌های ماسه‌ای و شنی است ولی ظرفیت نگهداری آب در آن‌ها بیشتر است. خاک‌های ماسه‌ای نفوذپذیری بیشتری نسبت به خاک‌های رسی دارند و آب خود را به راحتی از دست می‌دهند و توانایی ذخیره‌سازی رطوبت در آن‌ها کمتر از خاک‌های ریز بافت است.

در ادامه به تکسچر زمین برفی می پردازیم. 

همانطور که میدونید برای به نمایش گذاشتن صحنه ای که در یک روز زمستونی هستش نیاز به تکسچر زمین برفی دارید که تعدادی از آن را برایتان قرار دادیم تا صحنتون رو دلنشین و زیباتر کنید .

امیدواریم بهتون در عملیات رندرینگ کمک کرده باشیم.

منبع متن: wikipedia

دریافت تخفیف برای تهیه اولین دوره

کافیست روی گزینه زیر کلیک کنید تا با مشارکتی کوچک کد تخفیف 20 درصدی دریافت کنید