دانلود اسکچاپ

منبع : soft98.ir

داخل این صفحه ما همیشه براتون ورژن جدید اسکچاپ رو قرار میدیم تا بتونید رایگان این نرم افزار دانلود کنید و همیشه آپدیت بمونید. اسکچاپ یک نرم افزار مدلسازی سه بعدی بر پایه Mesh هست. اما روش مدلسازی در آن کمی با دیگر نرم افزارهای Mesh متفاوت است. اسکچاپ در کل از 5 الی 6 ابزار پر کاربرد تشکیل شده است و ابزارهای کم در این نرم افزار برای کاربران زیادی باعث خوشحالی هست چرا که کار با این نرم افزار رو خیلی راحت میکنه.اما از اون طرف کم بودن این ابزارها در مدلسازی های پیچیده مشکل زا میشود و معمولا غیر ممکن بنظر میرسد. هرجند پلاگین های زیادی برای این نرم افزار جهت بیشتر شدن ابزارها توسط افراد مختلف نوشته شده اما باز هم کارایی لازم را این پلاگین ها ندارند ، سوال اصلی ایجا بوجود می آید که آیا خالقین و توسعه دهندگان این نرم افزار از کم بودن و ساده بودن ابزار های اسکچاپ بی اطلاع هستند ؟!! جواب قطعا خیر هست . اونا هم میدونن که ابزار ها کم ئ ساده هست اما نکته اینجاست که خودشون اینطور این نرم افزار رو طراحی کردن و دوست دارند همینطور بمونه ، چون چیزی که این نرم افزار رو از بقیه نرم افزارهای منحصر به فرد میکنه همین ویژگی ساده و کم بودن هست.

اسکچاپ یک نرم افزار ذاتا سبک هست و برای کارهای سنگین و پیچیده مدلسازی به هیچ وجه مناسب نیست ، حتی اسم این نرم افزار هم گویا این مسئله هست ! پس به دنبال تغییر اصالت اسکچاپ نیاشید و همانطور که هست از آن استفاده کنید. اسکچاپ مخصوص رشته معماری ساخته شده و علاوه بر مدلسازی با موتور رندرهایی مثل ویری و اینسکیپ هم میتونید عملیات شبیه سازی رو در این نرم افزار انجام بدید. البته این دو موتور رندر به صورت پلاگین هستند 🙂 اما پر کابرد و حیاطی هستند. اصلا تعداد خیلی کمی از پلاگین هایی که برای اسکچاپ تولید شده مفید هستند اما تعدادشون کم هست.

برای دانلود نرم افزار اسکچاپ میتوانید از وبسایت soft98 استفاده کنید.

لینک وبسایت برای دانلود : کلیک کنید

برای دانلود طبق تصویر سمت چپ میتوانید نسخه 32 بیتی یا 64 بیتی را دانلود کنید ( در حال حاضر اکثر سیستم ها 64 بیتی هستند اما اگر سیستم شما خیلی قدیمی هست حتما از 32 یا 64 بیتی بودن آن اطمینان حاصل کنید ).

پیشنهاد میشود جدیدترین ورژن اسکچاپ را دانلود کنید.

بعد از دانلود ، مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید تا نرم افزار نصب و فعال شود.

مرحله اول : باز کردن فایل فشرده که با رمز soft98.ir باز میشود.

باز کردن فایل فشرده

مرحله دوم : حالا روی گزینه Setup دبل کلیک میکنیم.

مرحله سوم : مراحل نصب را فقط با زدن گزینه Next و Install دنبال کنید و پس دیدن گزینه Finish پنجره نصب را بسته و از باز کردن نرم افزار فعلا خودداری کنید. سپس طبق عکس زیر مراحل فعال سازی را انجام دهید.

لینک‌های دانلود

راهنمای فعالسازی

  • رمز فایل فشرده : soft98.ir
  • ابتدا نرم افزار را نصب کنید اما اجرا نکنید

  • اگر پوشه کرک در فایل دانلود شما بود محتویات آن را کپی و در محل نصب نرم افزار کپی کنید

  • اگر فایل پچ در فایل دانلود شما بود ابتدا آنتی ویروس را خاموش کنید و سپس فایل پچ را به محل نصب نرم افزار کپی کنید . در مرحله بعد کلیک راست کنید روی پچ و گزینه Run as Administrator را بزنید . سپس در پنجره باز شده گزینه Patch را بزنید.